TÉMA Reiki

Životadárná energie Reiki

Pro určité lidi je Reiki jednou z alternativních léčebných metod, pro někoho je to meditační technika, ale zároveň i způsob života. Reiki nám může pomoci ukázat cestu k uvolnění, klidu a harmonii. Název pochází ze slov „Rei“, což znamená životadárný či všudypřítomný a „Ki“, které označuje energii či sílu. Přeložit tento termín je tedy možné jako „Životadárná energie“.

Bylo by mylné domnívat se, že Reiki je spjato s určitým náboženstvím. Na počátku je však třeba připustit existenci i něčeho mimo běžné vnímání, něčeho nehmotného, jehož je Reiki součástí. Tradiční Reiki je prastaré umění léčby znovuobjevené v 19. stol. japonským duchovním Mikao Usui. Do naší republiky se Reiki dostalo v 90. letech minulého století. Podstatou celého systému je práce s univerzální energií a vedení k harmonizaci této energie ve všech aspektech našeho života. Pomocí Reiki lze harmonizovat vztahy k blízkým a k příbuzným, vytvářet pevné rodinné zázemí, rozvíjet intuici, nacházet a rozvíjet svůj talent a probudit cítění a vnímání.

Životadárná energie je tu stále s námi, naplňuje nás a proudí v nás cestou energetických drah. Pokud je vše tak jak má, energie volně proudí tělem a neprojevují se nemoci. Pokud by se k nám nějaká nákaza přiblížila, tělo by se jí dokázalo bránit a nenechalo by nemoc propuknout. Ve skutečnosti však bývá situace jiná. Energie tělem neproudí do všech míst a zvyšuje se šance pro výskyt nemocí, které nás naopak ohrožují. Pokud tedy systému člověka chybí energie nebo informace, je zapotřebí tyto nezbytné prvky dodat. Toto se děje předáváním energie Reiki, které je možné mimo jiné přikládáním rukou na místa na lidském těle.

Ten, kdo Reiki ovládá, dokáže najít právě ta místa, kde se energie nedostává  a rozproudit ji. Pokud toto jednou podstoupíte, nemusí vám ale energie proudit správně již po zbytek života. Je lepší tento proces opakovat. Zablokování energie souvisí totiž s myslí jedince, s jeho veškerými nahromaděnými a neodžitými situacemi v životě a negativními emocemi.

Pomocí Reiki lze napomoci vyléčení různých onemocnění, nejen fyzických, ale i psychických. Energii je možné předávat pouze tehdy, pokud s tím osoba, které dáváme energii, souhlasí. Působení Reiki je možné i na dálku a v čase. Takováto terapie nemá určeny žádné kontraindikace a je výborným doplňkem klasické léčby. Jde o velmi vhodnou preventivní metodu a pomoc při rehabilitaci organizmu. V žádném případě se však nesnaží o nahrazení běžné lékařské péče, nestanovuje diagnózu, ale spíše běžnou léčbu doplňuje.

Reiki však není jen o léčení, ale pro ty, kteří se chtějí do tajů zasvětit, znamená také životní cestu. Člověk, který se vydá cestou Reiki a projde tím, čím by měl projít, se stává Mistrem Reiki. Pozná podstatu fungování nás samotných a ví, jak pracuje lidská mysl a myšlenka, umí s touto myšlenkou pracovat a umí dokonale pracovat s univerzální energií. Reiki není nikterak omezeno, je pro všechny. Je však třeba připustit, že každý je na tuto cestu vybaven jinak, někdo je pro ni připravený více, jiný méně.

Celý systém je rozdělen do tří stupňů. I. stupeň bývá označován také jako „naladění". U toho stupně dostává člověk první spojení s energií Reiki. Energii může předávat sobě, ostatním lidem, zvířatům, rostlinám atd., a to přikládáním rukou. II. stupeň lze nazvat  „zasvěcením". Dotyčný je schopen posílat energii Reiki na dálku. III. stupeň se nazývá „zplnomocněním" a obvykle se dělí na dva další stupně. První z těchto stupňů je mistrovský jen s tím omezením, že dotyčný nemůže vyučovat jiné. Druhý je již svěřením zasvěcovacích postupů.

Pokud uvažujete o nalezení vlastního Reiki mistra, vybírejte pečlivě. Samozřejmě jako každý z nás je jiný, je i každý mistr v něčem jiný. Vybírejte tak, aby vám jeho přístup zcela vyhovoval a vaše očekávání byla naplněna.

Setkali jste se už někdy s Reiki? Věříte, že je možné předávat energii z jednoho člověka na druhého?

Životadárná energie Reiki patří do témat
 • Iracionalita Michal 20.01.2011 20:06:00

  Je třeba se očistit odiracionality a začít sedívat na svět trochukriticky s otevřenou myslí."Reiki je metodoupatřící do rámce metodparapsychologických,předpokládajícíchexistenci jakési „božskéenergie“, ale obsahuje iprvky spirituální. Ležítedy na hraniciparapsychologie a léčenívírou. O žádné novumovšem nejde, princip itechnika je obdobná výše iníže uvedeným metodám.Reiki je metoda neškodná.Její event. účinek,podobně jako u všechpodobných metod, spočívá vsugestivním,autosugestivním,relaxačním, tedy v podstatěv placebovém efektu.Objektivně, experimentálnějejí specifický účinekpotvrzen nebyl, existuje jenněkolik málo kvalitních,nepřesvědčivých anezaslepených studií.Nemusíme dodávat, žeenergii reiky nikdo nikdynezměřil a její existenciani nepotvrdil.."http://www.sysifos.cz/files/Alternativni_medicina_Hert.pdf

  • Re: Iracionalita Zdena 21.03.2016 08:36:40

   Jak si tedy vysvětlit, že na Reiki reagují i malé děti a zvířata. A hlavně zvíře dobře ví, jakou část těla má vystavit pod vaše ruce a vydrží velmi dlouho nehybně ležet třeba na zádech, což jinak dle majitele nedělá. Není pochyb o tom, že energie je všudypřítomná a zřejmě se dá i nějakým způsobem nasměrovat. Věda, hlavně myslím kvantová fyzika, už to začíná pomalu osvětlovat. A jak se dřív věda bránila např. akupunktuře a pod., jednou možná přizná i existenci Reiki...

  • Re: Iracionalita Renata 28.04.2013 19:59:18

   Mám druhý stupeň Reiki asi rok a musím říct, že se můj život hodně zklidnil. Reiki na dálku posílám pravidelně 2x týdně asi 15 lidem.Jsme domluveni na určitou hodinu, kdy budu posílat, ale někdy to trošku protáhnu tak o 5-10min a někteří z nich dokáží rozeznat přesně v kolik jsem ukončila posílání. Tak to je přece zvláštní. Změřit se tato energie sice nedá, ale určitě existuje. Jak bych si to tedy měla vysvětlit, že ví kdy je přesně konec? :-)

 • Reiki novina 28.12.2010 16:36:04

  O Reiki jsem už mnoho slyšela, asi to bude prima věc...

 • Mistr Reiki Martina 29.09.2009 00:36:38

  Dobrý den. Děkuji Vám za Vaši milou reakci, ráda se s Vámi setkám,i když připadá mi rozumnější Vám rovnou předat kontakt na Paní Margušovou.Mys­lím,že setkání s ní pro Vás bude stejně tak jako pro mě velmi obohacující. Je to člověk,který nejenže vedl mé kroky od prvního zasvěcení,ale předal mi i mnoho ze své životní filozofie. Kontakt : Karin Margušová:604373284 Přeji Vám mnoho štěstí:)

 • Reiki Martina 27.07.2009 23:01:25

  První i druhý stupeň Reiki mám již 7let. Od té doby pracuji s energií každý den. Tato technika se stala nedílnou součástí mého života. Můj zdravotní stav se ustálil natolik,že v současné době se nesetkávám se sezóními nemocemi,jako např.chřipka,an­gína,..a pod. Díky Reiki mám i pozitivní vliv na své okolí(přátele,ko­legové v práci,..atd.) Reiki je úžasný dar..je to metoda,která mi přinesla do života jen to pozitivní a může se ji naučit každý člověk. Všimla jsem si vaší zmínky o Mistrech Reiki. Měla jsem obrovské štěstí v tom,že jsem se dostala do rukou opravdu vynikajícímu učiteli: je jím paní Karin Margušová z Brna Je to člověk na svém místě,kterého si velice vážím.

  • Re: Reiki Martina 21.08.2009 20:25:32

   Už ze stylu psaní je znát jak na vás reiki pozitivně působí. Můžu se zeptat odkud jste? Mohli bysme si i popovídat blíž o reiki než přes tyto stránky. Ráda si poslechnu vaše zkušenosti, přeci jen jsem na začátku.

 • reiki Pavel 16.06.2009 14:17:29

  každýho, kdo tohle umí obdivuju…je to umění

  • Re: reiki Martina 17.06.2009 09:37:41

   Každý v sobě má energii, kterou může používat při reiki jen stačí zkontaktovat mistra reiki, který tě naladí na používání reiki a je to! Jen narazit na správného mistra reiki ne na podvodníka!!!

 • Reiki Martina 10.06.2009 20:59:10

  Mám reiki 1, v září dělám reiki 2. Už se nemůžu dočkat. Je to prima věc.


Reiki patří do témat

Adresář

Reiki ptejte se v poradně

Diskuze na téma Reiki

 • eva 04.07.2011 17:07 Neplodnost

  MILÁ SLEČNO ,NEVÍM ZDA VÁS POTĚŠÍ MŮJ KOMENTÁŘ,ALE JÁ JSEM LÉČITELKA -NYNÍ JSEM ZROVNA DĚLALA DVA…

 • Linda.now 28.07.2011 11:07 Bikram yoga

  Ahoj, našla jsem výborné stránky s relaxační a meditační hudbou. Mají hudbu k tai chi, reiki, józe…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku